Apartmán s krbom

Apartmán s krbom 1

Dizajn a realizácia: Ing. Katarína Kyman Haruštiaková

Fotografie: Miro Pochyba

Dovávateľ: 

Apartmán s krbom 2
Apartmán s krbom 3
Apartmán s krbom 4
Apartmán s krbom 5
Apartmán s krbom 6

Veľkometrážny penthouse má 230m2 vrátane terás a ponúka panoramatický výhľad na okolité mesto. Byt som prevzala vo fáze stavby, kedy bolo možné meniť a prispôsobovať dispozíciu bytu konkrétnym požiadavkám majiteľa.

Byt je rozdelený na vstupnú chodbu, dve študentské izby, samostatnú toaletu, kúpeľňu s toaletou, spálňu so šatníkom a spoločný priestor kuchyne s obývačkou, ktorému dominuje dizajnový krb.

Využiť potenciál priestoru na maximum, bolo zadaním investora. Jeho vízia bola pretaviť estetické a funkčné prvky do výnimočného interiéru. Ústredným bodom celého interiéru je kozub s otvoreným ohniskom. Bol to práve kozub, ktorý sme s majiteľom bytu riešili už na prvom stretnutí. Tento špičkový kozub majiteľa hneď uchvátil. Biely kozub pôsobí tak ľahučko v priestore, akoby s ním úplne splynul.

Tento kozub je skutočným dizajnovým skvostom celého interiéru. Keď je oheň otvorený a počujete to praskanie dreva, cítite vôňu a teplo, ktoré vychádza z neho, je to skutočná romantika.

Akoby predĺžením bytu, zväčšením obytnej časti sa stala zimná záhrada s tepidáriom s parnou saunou a sprchou. Špecifickým pre tento byt je kontrast prírodného dreva a lesklého mramoru.

Pri podlahe som riešili atypické vkladanie gresovej dlažby v dekore mramoru do drevenej podlahy. Striedanie čierneho a biele mramoru do krásnej intarzie premenili podlahu na umelecké dielo.

Z veľkoformátového tenkého gresu je obložená aj hlavná nika priestoru za sedačkou. Je presne v osi spoločného priestoru a robí hlavný dojem pri vstupe do obývačky. Obraz napovedá aký pozitívny vzťah má majiteľ k lodiam a moru ako takému.

Relaxačné kreslo sme zvolili v modrej farbe, pretože práve ona je farbou pohody a vyváženosti. Moderné a lesklé prvky v interiéri sme kombinovali s klasickými kazetovými dverami s rímsami a okrasnými lištami, ktoré priestor krásne zmäkčili.

Dvere sú ukážkou skvele zvládnutého remesla stolára. Interiér je bohatý na výrazné prvky, tie však spolu krásne harmonizujú.

Interiér bol prihlásený do súťaže  – INTERIÉR ROKU 2022 v kategórii súkromný interiér – novostavba.

Napíšte mi správu!

8 + 13 =

Apartmán s krbom 101