Byt s home officom

Byt s home officom 1

Dizajn a realizácia: Ing. Katarína Kyman Haruštiaková

Fotografie: Henrich Matušek

Dodávateľ: 

Byt s home officom 2
Byt s home officom 3

Ako byť produktívny aj z domáceho prostredia? Dôležitý je vlastný režim, systém práce a v neposlednom rade aj priestor, ktorý máme na túto prácu vyčlenený. V tomto prípade, bol návrh a realizácia vytvorená na účely investičnej nehnuteľnosti.

Zadanie investora: Vytvoriť flexibilný interiér, ktorý by vyhovoval firme ale aj jednotlivcovi, ktorý pracuje z domu. Byt sa tvári ako kancelársky priestor, logické usporiadanie nábytku a jednoduché línie tomu nasvedčujú.

Vo vstupnej chodbe bytu je veľkoformátové zrkadlo s praktickým vešaním odevov hneď po ruke. Veľké šatníkové skrine poskytujú dostatok úložného priestoru.

Vstup do kuchyne vás víta hneď barovým sedením a vedľa jedálenský „bistro“ stolík poslúži k vychutnaniu si dobrého obeda. Kuchyňa je prakticky a reprezentatívne navrhnutá. Po stranách kuchyne je vstup do kúpeľne s toaletou a z druhej strany vstup do malej technickej miestnosti. Pri navrhovaní kancelárskych priestorov je vždy potrebná technická miestnosť.

Klient sa na začiatku hneď nezmienil o potrebnosti takejto miestnosti. Z mojej iniciatívy som však tento priestor vytvorila, čo klient veľmi ocenil. Za sklenenou priečkou s dverami sa ukrýva spálňa.

Zvolila som mliečne sklo aby do miestnosti prechádzalo prirodzené svetlo z okna, ktoré sa tu nachádza. Vytvorili sme sofistikované predelenie pracovnej a spacej zóny.

Obývací priestor je centrom diania pre home office. Pracovný stôl má vyčlenený kút, ktorý je ohraničený tapetou na stene.

Všimnite si, ako som tapetu ukončila v troch štvrtinách skrinky. Toto však nie je jediná tapeta v interiéri. Vliesovú fototapetu na mieru s rybičkami som osobne graficky vytvorila a objednala na zákazku. Skrášľuje jedálenskú časť.

Prvý plán bol umiestniť do kuchynskej linky akvárium. Za týmto účelom bol naprojektovaný a je zrealizovaný aj prívod a odpad vody, ktorý je skrytý pod kuchynským ostrovom.

Z nápadu s akváriom sa upustilo, preto som vytvorila túto tapetu, ktorá je pripomienkou toho, že raz tu možno vznikne aj skutočné akvárium.

Ďalšia tapeta je použitá za čelom postele. Klient ocenil môj prístup pri návrhu a realizácii tohto interiéru a veľmi rýchlo našiel do tohto bytu s home officom aj nájomcu.

Stavím sa, že sa vám to páči, ak ste sa dostali až sem...

Napíšte mi a dohodnite si konzultáciu!