Čierno biely interiér

Čierno biely interiér 1

Dizajn a realizácia: Ing. Katarína Kyman Haruštiaková

Fotografie: Henrich Matušek

Dodávateľ: 

Čierno biely interiér 2
Čierno biely interiér 3

Nadčasová klasika, to je čierno biela kombinácia. Jedná sa o investičnú nehnuteľnosť za účelom prenájmu. Zadanie investora: Interiér, ktorý sa neokuká. Také farby a materiály, ktoré sa budú páčiť všetkým.

Pri tomto interiéri si s kľudom môžeme povedať „ menej je viac ˝.

V prvej fáze návrhu ako prvé riešim vždy vhodnú dispozíciu bytu. Zaujímavosťou bolo, že byt má možnosť byť spojený s bytom nad ním. Cez točité schodisko by sa byty mohli spojiť. Avšak toto sa nakoniec nerealizovalo.

Riešila som tak plnohodnotný samostatný byt o výmere 56 m2 a na mieste kde bolo plánované schodisko vznikol praktický šatník v zádverí bytu. Hoci je byt prioritne na prenájom, investícia do nábytku na mieru prinesie do interiéru vždy niečo extra a má svoju pridanú hodnotu.

Kuchynský ostrov vymedzuje kuchynskú a obývaciu časť. Je veľmi praktický a ukrýva množstvo úložného priestoru. Veľa klientov sami nevedia vyriešiť dilemu, či má byť na ostrove varenie alebo drez. Lepší prípad by bol ak by sa dali dať oboje.

Aj tu sme s klientom tento problém riešili na viackrát, robili varianty a presviedčali sa o vhodnosti jednej alebo druhej možnosti. Na fotkách už môžete vidieť, ktorý variant prešiel.

Pre ochranu sedačky pred striekajúcou vodou som navrhla sklenenú zástenu. Veľmi pekným detailom je, ako je sklo ukotvené do pracovnej dosky.

Dominantou interiéru je krb. Krbová vložka funguje na palivové drevo aj na plyn. Nájomca má k dispozícii plynové ohnisko. Kúrenie v krbe reguluje prostredníctvom ovládača.

Nábytok na tejto stene je skôr jednoduchý a vzdušný aby krásne vynikol krb.

Popri kuchynskej linke sa prechádza do spálne. Kávička hneď z postele poteší nejedného z nás, tu sa to dá splniť do bodky.

Priestor dotvára vliesová fototapeta na mieru s rastlinným motívom. Tapetu som sama graficky vytvorila a objednala pre tento interiér na zákazku.

Zaujímavosťou je, že tapeta je nalepená celoplošne na celú stenu avšak grafika je len do konkrétnej výšky. Aj takto sa dá pohrať s tapetami a nie je to jediná fototapeta na mieru v tomto interiéri.

Je to už také poznávacie znamenie mojich interiérov, že ich rada zdobím tapetami a fototapetami s rôznymi motívmi.

V tomto šikovnom byte je veľkorysá kúpeľňa. Nachádza sa tu aj vaňa aj sprchový kút a toaleta. S tmavým antracitovým obkladom a dlažbou som narábala opatrne. Použila som biele matné obklady na steny a doplnila to mozaikou z tej istej kolekcie.

Praktickosť má aj tu svoje miesto. Na tento interiér sa veľmi dobre pozerá a určite sa v ňom aj výborne býva. Cieľ splnený.

Stavím sa, že sa vám to páči, ak ste sa dostali až sem...

Napíšte mi a dohodnite si konzultáciu!