Dizajn v tmavých farbách

Dizajn v tmavých farbách 1

Dizajn a realizácia:  Ing. Katarína Kyman Haruštiaková

Fotografie: Miro Pochyba

Dodávateľ:

Dizajn v tmavých farbách 2
Dizajn v tmavých farbách 3

Dvojizbový byt pre trojčlennú rodinu sa nachádza v staršom bytovom dome v centre mesta. Majitelia ma oslovili za účelom vyriešenia novej dispozície bytu.

Keď sa ich rodina rozrástla nezvažovali kúpu väčšieho bytu, práve naopak rozhodli sa v byte ostať a naplno využiť potenciál jeho priestoru a naďalej si užívať výhody bytu v centre mesta.

Byt má plochu 57m2. Majitelia sa rozhodli presunúť kuchyňu do spoločnej miestnosti s obývačkou a z pôvodnej kuchyne urobiť detskú izbu. Okrem samotného návrhu som pre klientov riešila celkovú rekonštrukciu bytu na kľúč.

Keďže sa klienti museli počas rekonštrukcie odsťahovať, najväčšou výzvou bolo splniť časový plán. Pre dizajn interiéru bola kľúčová čierna alebo antracitová farba.

Sami klienti si žiadali použitie tmavých farieb v interiéri. Iste to chce trochu viac odvahy ale klienti sa toho nebáli. Zaujímavým prvkom sú mozaikové keramické obklady v kuchyni.

Mozaika v tvare lístkov krásne zjemňuje interiér v kuchyni a dodáva mu takú mäkkosť a útulnosť. Vždy pracujem na tom aby dekory, tvary či materiály boli v interiéri vyvážené.

Na jednej strane vyniká keramický obklad pri betónovej stierke a na druhej strane som vytvorila obklad steny z panelov z laminovanej drevotriesky a drevených lamiel.

Smaragdovo zelená sedačka bola tou pomyselnou bodkou, ktorá dala interiéru šmrnc. Pri navrhovaní detskej izby pre dievčatko hrá hlavnú úlohu ružová farba.

Najťažším rozhodnutím bolo umiestnenie postele. Umiestnením postele pod okno sme získali tak potrebný priestor na hranie aby dieťa nebolo obmedzené.

Písací stôl je výškovo prispôsobený pre 2 ročné dieťa a neskôr ho bude možné zameniť alebo upraviť pre potreby malej školáčky.

Izbička je rozhodne najzábavnejších priestorom v tomto byte. Kuchyňa sa však po tejto rekonštrukcii stala miestom, kde to žije, kde sa stretáva celá rodina a môžu stolovať za veľkým jedálenský stolom, ktorý dovtedy nemali a aj to bolo cieľom celej rekonštrukcie.

Stavím sa, že sa vám to páči, ak ste sa dostali až sem...

Napíšte mi a dohodnite si konzultáciu!