Nadčasový domov

Nadčasový domov 1

Dizajn a realizácia:  Ing. Katarína Kyman Haruštiaková

Fotografie: Henrich Matušek

Dodávateľ: 

Nadčasový domov 2
Nadčasový domov 3
Nadčasový domov 4

Byt v novostavbe v Banskej Bystrici.

Byt v novostavbe o rozlohe 65m2 nie celkom vyhovoval potrebám jej mladej rodiny. Keďže bola tá možnosť, nechali si pozmeniť dispozíciu bytu už počas výstavby bytového domu.

Úpravou prešla kúpelňa a spoločný priestor kuchyne s obývačkou. Zrušila sa deliaca priečka medzi chodbou a kuchyňou s obývačkou , čím vznikol priestor na väčšiu kuchynskú linku a jedálenský stôl, ktorý v pôvodnom projekte nebol ani plánovaný.

Barový pultík, by nenaplnil ich predstavu o rodinnom stolovaní. Pre mladú rodinu bolo vyriešenie tohto problému prioritou. Byt bol razom vzdušnejší a priechodnejší.

Predstavu o čiernej kuchyni mali majitelia jasnú. K nej sa doladil ostatný interiér. Kuchynská linka vytvára deliacu stenu obojstranne funkčnú. To isté platí aj pre TV skrinkovú zostavu. ako dizajnérka tu dávam do popredia praktickost takto riešeného nábytku a využívam každý kúsok priestoru.

Aj kvety sú tu uložené pokope v črepníku, ktorý je súčaťou TV steny.  Interiéru dominuje kombinácia čiernej a dreva. Výber kvalitných materiálov a zariaďovacích prvkov bol veľmi dôležitý na dosiahnutie želaného výsledku.

Kontrastom k rovným líniám nábytku je veľmi pohodlná sedačka s oblými područkami a lustre. Oba tieto kúsky sú tzv. srdcovkou majiteľky. S matným povrchom nábytku príjemne hrajú lesklé plochy čierneho dymového skla „privafloat“.

Cez toto dymové sklo v kuchynskej časti je vidieť do chodby na vstupné dvere a naopak. V kúpelni si majitelia želali vymeniť vaňu, ktorá bola v pôvodnom projekte za sprchový kút.

Na miesto vane tak vznikol nielen veľký sprchový kút ale aj úložný priestor, kde sa skrýva práčka a sušička nad sebou. Vizuálne tieto spotrebiče nekazia dojem a sú pekne skryté za dverami.

Svetlý veľkoformátový gresový obklad  bol vybraný za účelom optického zväčšenia priestoru. Toto je znásobené aj nepriamym LED osvetlením, ktoré je osadené do nábytku v kúpelni.

Ako dizajnérka som sa celkovo vzhľadom na tmavé plochy nábytku pohrala s množstvom použitého nepriameho LED osvetlenia v obytných priestoroch.

Aké dôležité je nasvietenie interiéru ukáže až tmavý nábytok, ktorý oveľa viac pohlcuje svetlo.Spálni dominuje drevo. Toto len na podlahe nestačí. Nielen hrejivý pocit a voňa dreva  spríjemňujú mladej rodine bývanie, tak po vizuálnej stránke je to pastva pre oči.

Interiér bol prihlásený do súťaže  – INTERIÉR ROKU 2017 v kategórii súkromný interiér – novostavba.

 

Stavím sa, že sa vám to páči, ak ste sa dostali až sem...

Napíšte mi a dohodnite si konzultáciu!